14 marca 2021 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2021 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 17 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi dla nas ks. prof. Tomasz Stępień, którego serdecznie witamy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00, 18:00 i 19:30. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie w niedzielę na każdej Mszy Świętej a w pozostałe dni od godz. 17:30.
  2. W ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej przez kolejne niedziele będziemy mieli możliwość wspomóc finansowo różne inicjatywy i dzieła miłosierdzia. Dziś naszymi ofiarami chcemy wspomóc naszą parafiankę, 12-letnią Julię w sfinansowaniu zakupu pompy insulinowej kontrolującej glikemię. W przyszłym tygodniu będziemy wpierać budżet naszego parafialnego zespołu Caritas. W następną niedzielę będziemy mieli okazję wesprzeć środowisko Polaków żyjących w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. Po Mszy Świętej, Wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W przyszłą niedzielę 14 marca rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi dla nas ks. prof. Tomasz Stępień. Rekolekcje potrwają do środy 17 marca. Szczegółowy program będzie zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  4. Nasz Parafialny Zespół Caritas, rozprowadzał świece na stół wielkanocny. Można również zaopatrzyć się w list Papieża Franciszka dedykowany Świętemu Józefowi. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność charytatywną. Bóg zapłać za każdą formę wsparcia.
  5. Od środy 10 marca w naszym kościele rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Przez kolejne dni do 19 marca będziemy rozważać tajemnice Bożego działania w życiu Świętego Józefa. Nowenna będzie odprawiana przed Mszą Świętą o godz. 18:00 na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.