Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiejsza uroczystość, dedykowana Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, kończymy obchody roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy już Adwentu. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12:30, przed Najświętszym Sakramentem pomodlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówimy Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. Za publiczne odmówienie tego Aktu, przysługuje przywilej odpustu zupełnego.
  2. Przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  3. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie akcji przygotowania paczek świątecznych dla dzieci z naszej parafii. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego można składać słodycze przeznaczone do paczek. Natomiast od następnej niedzieli, to jest od 28 listopada będą rozprowadzane świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
  5. W liturgii Kościoła w najbliższym czasie będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Naszą modlitwą ogarniamy S. Helenę, naszą organistkę oraz nasz Chór Jubilate Deo.
    • W środę 24 listopada, wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.