Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXIX Niedziela Zwykła

17 października 2021 roku – XXIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś w naszej parafii gościmy Rycerzy Zakonu Świętego Jana Pawła II, którzy dzielą się z nami świadectwem wiary i doświadczeniem chrześcijańskiej formacji we współczesnym świecie.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli fundusz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w dniu papieskim w minioną niedzielę.  Zebraliśmy na ten cel do puszek 6240 zł.
 3. W przyszłą niedzielę 24 października o godz. 12:30 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji jubileuszu 75-lecia naszego parafialnego chóru „Jubilate Deo”. Po Mszy będzie jubileuszowy koncertu w wykonaniu naszych chórzystów. Serdecznie zapraszamy wszystkich byłych członków oraz sympatyków choru do udziału w uroczystościach.
 4. Ksiądz Łukasz zaprasza dziś kandydatów, którzy rozpoczynają swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania na katechezę do Domu Parafialnego po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 5. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są każdego dnia tygodnia o godz. 17:30. W środy i piątki szczególnie zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci i młodzież.
 6. Przed nami, Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Nawiedzając groby naszych bliskich, pamiętajmy o tym, że ci którzy odeszli już z tego świata, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy i owoców Mszy Świętej ofiarowanej w ich intencji. Na Wypominki przyjmujemy: po każdej Mszy Świętej w zakrystii a także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 18 października, Święto św. Łukasz, Ewangelisty.
  • We wtorek 19 października, wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  • W środę 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego.
  • W piątek 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.