Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

II Niedziela Adwentu

 1. Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
 2. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi dla nas ks. dr Jarosław Mrówczyński, którego serdecznie witamy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych. Natomiast w poniedziałek, we wtorek i w środę zapraszamy na Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00, 18:00 i 19:30. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie w niedzielę na każdej Mszy Świętej oraz dodatkowo od godz. 17:30.
 3. Z racji rekolekcji nie będzie Nabożeństwa Pierwszej Niedzieli Miesiąca.
 4. Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, w naszym kościele odprawiane są w poniedziałek, środę i w sobotę o godz. 7:30 oraz we wtorek i czwartek o godz. 18:00.
 5. W przyszłą niedzielę 12 grudnia na wszystkich Mszach Świętych, małżeństwa z Kościoła Domowego będą dzielić się z nami świadectwem wiary w swoim codziennym życiu. Już dziś zapraszamy za dwa tygodnie w niedzielę 19 grudnia na spotkanie chętne małżeństwa, którzy chcą spróbować podjąć osobistą formację w ramach rodzinnego życia.
 6. Pod chórem przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatek. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego możemy składać słodycze przeznaczone do świątecznych paczek.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa.
  • We wtorek 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego.
  • W środę 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.