Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

III Niedziela Adwentu – GAUDETE

 1. Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
 2. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadził dla nas ks. Jarosław Mrówczyński. Rozważania rekolekcyjne są dostępne w nagraniach na internetowej stronie naszej parafii.
 3. Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele odprawiane są w poniedziałek, środę i w sobotę o godz. 7:30 oraz we wtorek i czwartek o godz. 18:00.
 4. Dziś w naszej parafii małżeństwa z Kościoła Domowego dzielą się z nami świadectwem doświadczenia wiary w swoim codziennym życiu. Dziś wieczorem zapraszamy o godz. 19:00 na spotkanie do kawiarenki w Domu Parafialnym chętne małżeństwa, którzy chcą spróbować podjąć osobistą formację w ramach rodzinnego życia.
 5. Jutro w poniedziałek 13 grudnia po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy chętnych mężczyzny na spotkanie zawiązującej się chorągwi Rycerzy Jana Pawła II. Dla zainteresowanych szczegółowe informacje u ks. Łukasza.
 6. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatek oraz sianko. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego możemy składać słodycze przeznaczone do świątecznych paczek dla dzieci z naszej parafii. Już dziś dziękujemy za dary serca i złożone słodycze.
 7. W piątek 17 grudnia w naszym kościele będzie możliwość dodatkowego skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź od godz. 17:30 do godz. 21:00.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji.
  • We wtorek 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża.