Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Adwentu

 1. Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym.
 2. Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny w tym tygodniu w naszym kościele odprawiane będą w poniedziałek w środę i w piątek o godz. 7:30 oraz we wtorek i czwartek o godz. 18:00. Spowiedź w ciągu najbliższego tygodnia będzie tylko podczas Mszy Świętych.
 3. W piątek 24 grudnia, w wigilię Bożego Narodzenia, zapraszamy do udziału w ostatnich roratach, które będą odprawiane o godz. 7:30. Tego dnia nie będzie spowiedzi w naszym kościele i Mszy Świętej o godz. 18:00.
 4. W wigilię natomiast zachęcamy do pielęgnowania tradycji zachowania wstrzemięźliwości postnej przed wieczerzą wigilijną. O zmierzchu, z chwilą pojawienia się pierwszej gwiazdy na niebie, gdy w naszych domach zasiądziemy do uroczystej wieczerzy. Rozpocznijmy ją w rodzinnym gronie od wspólnej modlitwy i lektury fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim.
 5. W tym roku, Msza Święta zwana Pasterką, sprawowana na pamiątkę narodzenia Pana Jezusa będzie celebrowana tylko o północy. Następnego dnia, czyli 25 grudnia w sobotę nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte będą w porządku świątecznym, czyli o godz. 9:00, 11:00, 12:30 18:00. Przy tej okazji informujemy, że również w Nowy Rok 1 stycznia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30.
 6. Do najbliższego piątku zachęcamy dzieci do przygotowania szopek bożonarodzeniowych, które do 6 stycznia będą prezentowane w kościele i w domu parafialnym. Wykonane prace można przynosić do zakrystii i składać u naszych Sióstr Dominikanek.
 7. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w opłatek oraz w sianko. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony jeszcze kosz, do którego możemy składać słodycze przeznaczone do świątecznych paczek dla dzieci z naszej parafii. Już dziś dziękujemy za wszystkie dary, które zostały złożone.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W sobotę 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  • W niedzielę 26 grudnia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  • W poniedziałek 27 grudnia, Święto św. Jana Apostoła.
  • We wtorek 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  • W środę 29 grudnia, wspomnienie św. Tomasza Becketa.