Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Palmowa

  1. W świetle najnowszych rozporządzeń władz państwowych, dotyczących zasad bezpieczeństwa sanitarnego w czasie epidemii, przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie celebracji liturgicznej, zachowywania bezpiecznego dystansu i dezynfekcji. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  2. Dziś, Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, który jest świętym czasem przeżycia tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dodatkowa spowiedź w najbliższych dniach będzie w poniedziałek, we wtorek i w środę od godziny 17:30 do godziny 20:00. 
  3. Święte Triduum Paschalne, które stanowi uobecnienie najważniejszych tajemnic naszej wiary przyjdzie nam przeżywać również w tym roku w bardzo trudnych okolicznościach. Wzrost zachorowań i trwająca pandemii spowodowały wprowadzenie przez władze państwowe kolejnych obostrzeń związanych z bezpieczeństwem sanitarnym. W związku z tym sprawowanie Liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty będzie odbywało się przy zamkniętych drzwiach kościoła. Mając jednak na względzie i troszcząc się o zbawienie i duchowe dobro nas wszystkich w Wielki Czwartek w godzinach od 20:00 do 22:00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi i Komunii Świętej. Podobnie w Wielki Piątek, kościół będzie otwarty w godzinach od 15:00 do 17:00 a także od 21:00 do 22:30. Również tego dnia o godzinie 15:00 rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godziny 9:00 do 18:30. W tym czasie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi i Komunii Świętej. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie w kawiarence w Domu Parafialnym od godziny 9:00 do godziny 18:30 w Wielką Sobotę. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Procesji Rezurekcyjnej a pierwsza Msza Święta w naszym kościele będzie o godzinie 9:00.
  4. W tym świętym, choć niełatwym czasie przeżywanym wśród wielu przeciwności zachęcamy wszystkich do uroczystego celebrowania Misterium Paschalnego w naszych domach i rodzinach. Korzystajmy z możliwości uczestnictwa on-line w transmisjach Liturgii Triduum Paschalnego i jednocześnie zadbajmy o to, aby przyjąć Najświętsze Ciało Pana Jezusa do naszego serca.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą, postem i jałmużną wspierają wspólnotę Kościoła w tym nie łatwym czasie. Dziękujemy za dzieło duchowej adopcji podjęte w naszej parafii i modlitwę w czasie ekstremalnej drogi krzyżowej.
  6. Dziękujemy także wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.