Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dziś w Niedzielę Świętej Rodziny naszą modlitwą ogarniamy wszystkie rodziny w naszej parafii. Panu Bogu powierzamy: rodziców, dzieci, osoby przygotowujące się do założenia rodziny.
  2. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na terenie przy kościele, ponieważ jest bardzo ślisko. W nocy 24 grudnia miała miejsce bardzo poważna awaria wodociągowa, której usuwanie skutków jeszcze trwa.
  3. Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym.
  4. Dziś z racji ostatniej niedzieli miesiąca o godz. 17:30 będziemy modlić się wypominkami, a o godz. 18:00 w intencji naszych zmarłych będzie sprawowana Msza Święta.
  5. W piątek 31 grudnia, w sylwestra zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 podczas, której będziemy Panu Bogu dziękować za otrzymane dary i łaski w minionym roku oraz przepraszać za to wszystko co było grzeszne w naszym życiu wobec Miłości Boga.
  6. Msze Święte w naszym kościele w Nowy Rok, 1 stycznia będą odprawiane w porządku świątecznym, czyli o godz. 9:00, 11:00, 12:30 18:00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30, a z racji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, tego dnia nie będzie wieczoru uwielbienia z Matką Bożą.
  7. Dziś w ramach naszej pomocy, wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiar do puszek na pomoc w leczeniu 11 – miesięcznej Arianki. Dziękujemy za każdy dary serca. Ariankę i Jej najbliższych ogarniamy naszą modlitwą.
  8. W piątek, 31 grudnia, została udzielona dyspensy od pokarmów mięsnych przy zachowaniu następującego warunku: należy tego dnia podjąć modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 27 grudnia, Święto św. Jana Apostoła.
    • We wtorek 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
    • W środę 29 grudnia, wspomnienie św. Tomasza Becketa.
    • W piątek 31 grudnia, wspomnienie św. Sylwestra.
    • W sobotę 1 stycznia, w Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.