XXXI Niedziela Zwykła

31 października 2021 roku – XXXI Niedziela Zwykła

1. Przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym w czasie ciągle jeszcze trwającej pandemii. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
  2. Jutro w liturgii Kościoła będziemy przeżywać radosną Uroczystość Wszystkich Świętych, która jest uczestnictwem Kościoła Zbawionych w owocach odkupienia. Natomiast dla wszystkich wiernych, jeszcze pielgrzymujących na ziemi, staje się wezwaniem w dążeniu do świętości, która jest wiernością Chrystusowi w naszym codziennym życiu. Porządek Mszy Świętych 1 listopada w naszym kościele będzie taki jak w każdą niedzielę, czyli Msze Święte będą sprawowane o godzinie: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Zapraszamy wszystkich o godz. 19:00 do udziału w procesji na cmentarzu parafialnym. Zbieramy się przy pierwszej bramie cmentarza i prosimy o przyniesienie świec oraz zabranie ze sobą latarek. W czasie procesji będziemy w modlitwie różańcowej powierzać Bożemu Miłosierdziu zmarłych przedstawionych w wypominkach jednorazowych.
  3. Nawiedzając, w tych dniach groby naszych bliskich, pamiętajmy o tym, że ci którzy odeszli już z tego świata, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy i owoców Mszy Świętej ofiarowanej w ich intencji. Na wypominki przyjmujemy po każdej Mszy Świętej w zakrystii kościoła, a także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Dziś i jutro przyjmujemy również intencje do modlitwy wypominkowej za zmarłych na cmentarzu w godz. od 9:00 do 13:30.
  4. W dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada zapraszamy do kościoła na Mszę Świętą sprawowaną o godz. 18:00 w intencji zmarłych. Po Mszy Świętej będzie procesja żałobna w kościele połączona z modlitwą za zmarłych.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy z wiernych może uzyskać odpust zupełny ofiarowany każdego dnia w intencji jednej zmarłej osoby. Odpust ten związany jest z następującymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, nawiedzeniem cmentarza i podjęcie modlitwy w intencji osób zmarłych. Kolejną formą uzyskania przywileju odpustu zupełnego ustanowionego na dzień 2 listopada, dla jednej duszy w czyśćcu, jest pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”, zachowując pozostał warunki odpustu, czyli przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej.
  6. Praktyka odpustu jest niczym innym, jak darowaniem kary doczesnej zaciągniętej przez grzeszny czyn, co do którego nastąpiło już odpuszczenie winy w czasie spowiedzi sakramentalnej.
  7. W najbliższym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 4 listopada na Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej, a także o łaskę zachowania powołanych. Tego dnia zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która będzie od godz. 23:00 do północy w naszym kościele. W Pierwszy Piątek, zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. W Pierwszą Sobotę miesiąca, 6 listopada podczas Mszy Świętej rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
  9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych.
    • We wtorek 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
    • W czwartek 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza.