XXVI Niedziela Zwykła

26 września 2021 roku – XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Krzysztofa Broszkowskiego, misjonarza, który obecnie przygotowuje się do pracy misyjnej w Kazachstanu. Ks. Krzysztof dzieli się z nami swoim doświadczeniem duszpasterskim i głosi Słowo Boże. Ofiarami zbieranymi po Mszy Świętej do puszek mamy okazję wesprzeć pracę misyjną Kościoła. Z góry z serca dziękujemy za każdy dar.
  2. Również dziś po Mszy Świętej o godzinie 12:30 w ogrodzie przy Domu Parafialnym odbędzie się uroczystość poświęcenia figury Świętego Józefa Opiekuna Kościoła Świętego. Serdecznie zapraszamy.
  3. Od najbliższego piątku, czyli od 1 października, każdego dnia o godz. 17:30 w naszym kościele będziemy modlić się nabożeństwem różańcowym.
  4. Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii zapraszamy na spotkanie do kościoła we wtorek 28 września na godz. 18:30.
  5. Podobnie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w zeszłym roku rozpoczęli swoje przygotowanie do bierzmowania a także tych, którzy w tym roku chcą w takim przygotowaniu uczestniczyć zapraszamy na spotkanie 30 września w czwartek na godz. 18:30 do kościoła.
  6. Po Mszy Świętej zapraszamy do zakrystii rodziców dzieci, które z różnych względów nie mają możliwości uczestniczyć w lekcjach religii w ramach zajęć szkolnych. Dla dzieci chcemy zorganizować katechezę szkolną w ramach zajęć pozalekcyjnych w naszej parafii.
  7. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek, 1 października zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w Pierwszy Piątek od godz. 17:30. W pierwszą sobotę podczas Mszy Świętej zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny i nas samych. W sobotę 2 października po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
  8. Serdecznie zapraszamy chętnych motocyklistów na wspólny wyjazd na Mszę Świętą w intencji zmarłych Koleżanek i Kolegów do Starej Iwicznej. Zbiórka na motocyklach w sobotę 2 października o godz. 11:30 na placu przed naszym kościołem. Po wspólnej modlitwie kawalkadą ruszymy do Starej Iwicznej. Imiona i nazwiska motocyklistów, którzy objęci będą modlitwą podczas Mszy Świętej, można zgłaszać w zakrystii lub osobiście u ks. Łukasza.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
  10. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 27 września, wspomnienie św. Wincentego à Paulo.
    • We wtorek 28 września, wspomnienie św. Wacława.
    • W środę 29 września, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
    • W czwartek 30 września wspomnienie św. Hieronima.
    • W piątek 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
    • W sobotę 2 października, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.