Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. W dniu wczorajszym, w sobotę 29 maja o godzinie 10:00 w świątyni Świętej Bożej Opatrzności w Wilanowie ksiądz biskup Rafał Markowski, jako delegat księdza kardynała Kazimierza Nycza, udzielił święceń prezbiteratu 26-u diakonom naszej Archidiecezji. Dziękujemy Panu Bogu za dar nowych kapłanów i polecamy neoprezbiterów naszej modlitwie.
 2. W najbliższy czwartek 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, zwana również Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu będą odprawiane według następującego porządku: o godzinie 7:30, 10:00 i 18:00. Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy będzie wokół kościoła bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 10:00. Tę Mszę Świętą będą z nami sprawować oraz poprowadzą procesję księża neoprezbiterzy. Uroczystość Bożego Ciała to okazja dla nas wszystkich do publicznego wyznania i świadectwa wiary. Ze względów na ciągle trwające obostrzenia epidemiczne procesja będzie wokół kościoła do symbolicznych czterech ołtarzy. Pierwsza stacja będzie przy Krzyżu Misyjnym od strony południowej, druga na frontonie starej plebanii, trzecia na północnej ścianie naszej świątyni. Czwarta z uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w kościele. Bezpośrednio po procesji nie będzie sprawowanej Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii o godz. 10:00 i następnie na procesję. Prosimy o udział w uroczystościach całą Służbę Liturgiczną, ministrantów, lektorów oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły już do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. W najbliższym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. Natomiast w Pierwszą Sobotę, 5 czerwca podczas Mszy Świętej rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
 4. W dobie ciągle jeszcze trwającej pandemii, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie będą odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 6. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18-ej odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania z grup ks. Łukasza i ks. Proboszcza. Grupa ks. Łukasz będzie miała spotkanie w Domu Parafialnym a ks. Proboszcza w kościele.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.
 8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 31 maja, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • We wtorek 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  • W czwartek 3 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • W sobotę 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego.