Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 1. Dzisiejszą uroczystością dziękujemy Opatrzności Bożej za najpiękniejszy owoc Miłości Boga w osobie Najświętszej Maryi Panny. Dziękujemy także Panu Bogu za tegoroczne pierwociny: zbóż, kwiatów, owoców i ziół. Błogosławieństwo i poświęcenie bukietów to wyraz naszej wdzięczności wobec Boga za dary, które otrzymujemy z Jego dobroci. Dziś również przypada 101. rocznica Bitwy Warszawskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali swoje domostwa flagami narodowymi.
 2. Ruszyła w naszej parafii charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zapraszają ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne.
 3. Przepraszamy za czasowe utrudnienia komunikacyjne w otoczeniu naszego kościoła. Trudności związane są z prowadzonymi pracami nad odwodnieniem piwnicy pod prezbiterium i zabezpieczeniem fundamentów wokół apsydy kościoła.
 4. Czas wakacyjnego odpoczynku to dobra okazja, aby pośród codziennych obowiązków zwrócić serce ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar i wyraz współodpowiedzialność za nasz kościół.
 6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka.
  • W piątek 20 sierpnia, wspomnienie św. Bernarda.
  • W sobotę 21 sierpnia, wspomnienie św. Piusa X.