Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która uświadamia nam fakt powołania do świętości oraz obowiązek świadczenia o niej całym naszym życiem. Pan Jezus wstępujący do Boga Ojca w Niebie wskazuje nam kierunek wszystkich naszych dążeń i ostateczny cel naszego doczesnego pielgrzymowania. Przypominamy wszystkim o obowiązku spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej.
  2. Przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym w czasie ciągle jeszcze trwającej pandemii. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
  3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w tym tygodniu połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w naszym kościele odprawiane są bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
  4. Ksiądz Łukasz prosi kandydatów do sakramentu bierzmowania ze swojej grupy o kontakt mailowy. Adres można otrzymać w zakrystii kościoła po każdej Mszy Świętej.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.
  6. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 17 maja, Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i naszej metropolii.
    • We wtorek 18 maja, wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego, Kapłana.