Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

X Niedziela Zwykła

 1. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu wraz z Siostrą Heleną na czele oraz asyście liturgicznej. Dziękujemy Siostrom Dominikankom za pomoc przy budowie ołtarzy. Dzieciom, które niosły poduszki, Paniom z Bractwa Szkaplerza Świętego, Panom niosącym baldachim wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przygotowaniu uroczystości.
 2. W najbliższy piątek 11 czerwca na Mszy Świętej o godz. 18:00 w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej dwóch tegorocznych neoprezbiterów, którzy będą modlić się z nami dziękując za dar święceń i powołania kapłańskiego.
 3. W najbliższą sobotę 12 czerwca dwie kolejne grupy dzieci z naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 i 13:00 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i rodziców powierzamy wspólnej modlitwie.
 4. W dobie ciągle jeszcze trwającej pandemii, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
 5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie jest odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i świętao godz. 17:30.
 6. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych przez cały czerwiec zapraszają o godz. 20:30 do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.
 8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.
  • W środę 9 czerwca, Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.
  • W piątek 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę 12 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.