Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XII Niedziela Zwykła

 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12:30 ks. Paweł Zienkiewicz, który w naszej parafii odbywał praktykę duszpasterską odprawi Mszę Świętą Prymicyjną, połączoną z przywilejem papieskiego błogosławieństwa.
 2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od dziś na terenie naszego kraju zostały zniesionedyspensy dotyczące uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej oraz Mszy Świętej w święta nakazane.
 3. W dniu wczorajszym kolejna grupy dzieci z naszej parafii przystąpiła do pełnego udziału w Eucharystii. Rodziny, dzieci pierwszokomunijne oraz Siostry katechetki polecamy naszej modlitwie.
 4. Dziś także podczas Mszy Świętej o godz. 16:00, ksiądz biskup Michał Janocha udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania.
 5. Decyzją Księdza Kardynała została skierowany, jako rezydent do naszej parafii ksiądz profesor Krzysztof Siwek, dotychczasowy rektor kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie. Cieszymy się obecnością ks. Krzysztofa i informujemy, że w przyszłą niedzielę ks. Krzysztof poprowadzi o godz. 12:30, Mszę Świętą Odpustową.
 6. W piątek 25 czerwca kończy się rok szkolny. Dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów polecamy naszej modlitwie, życząc dobrego wypoczynku wakacyjnego.
 7. Osoby, które pragną przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
 8. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościeleodprawiane są w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 9. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają o godz. 20:30 do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.
 11. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 
  • W poniedziałek 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  • W czwartek 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.