Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XIX Niedziela Zwykła

  1. Za tydzień w niedzielę 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić i święcić pierwociny tegorocznych owoców, zbóż, kwiatów i ziół. Prosimy o przyniesienie przygotowanych bukietów do poświęcenia. Jest to wyraz naszej wdzięczności wobec Boga za dary, którymi nas obdarowuje. Tego również dnia przypada 101. rocznica Bitwy Warszawskiej. Zachęcamy do dekorowania naszych domostw flagami narodowymi.
  2. Ruszyła w naszej parafii charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zapraszają ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne.
  3. Przypominamy, że osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
  4. Czas wakacyjnego odpoczynku to dobra okazja do zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
  6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 9 sierpnia, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża.
  • We wtorek 10 sierpnia, Święto św. Wawrzyńca.
  • W środę 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary.
  • W sobotę 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.