Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
  2. Rodziców i dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy w poniedziałek 6 września po Mszy Świętej o godz. 18:00 na próbę przed rocznicą.
  3. W Świątyni Świętej Opatrzności Bożej, 12 września odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej. W ramach duchowego przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia w naszej parafii trwa nowenna. Przez dziewięć kolejnych dni o godz. 17:45 przed Mszą Świętą wieczorem modlimy się o duchowe owoce wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego, Księdza Kardynała Wyszyńskiego.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w charytatywną akcję „Tornister pełen szlachetnych serc”. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar, który znalazł się w wyprawkach szkolnych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  5. W przyszłą niedzielę 12 września o godz. 16:45 zapraszamy seniorów i ich opiekunów do domu parafialnego na spotkanie dotyczące programu realizowanego przez Caritas Polska pod nazwą „Koperta życia”. Program dedykowany jest osobom w podeszłym wieku i w krytycznych sytuacjach ma ułatwiać służbom medycznym dostęp do danych o zdrowiu osób potrzebujących pomocy. Więcej informacji znajduje się w ulotkach na stolikach pod chórem przy wyjściu z kościoła.
  6. Siostra Helena, zaprasza chórzystów i kandydatów do naszego parafialnego chóru „Jubilate Deo” na pierwsze spotkanie po wakacjach oraz na próby, które odbywają się w środy i piątki o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy chętne dzieci na próby naszej scholki parafialnej. Spotkania są w niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar.
  8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W środę 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.