Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej błogosławionymi ogłoszeni zostaną Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i Matka Róży Elżbieta Czacka. Dziękujemy Panu Bogu za nowych błogosławionych, jakich otrzymuje Kościół.
 2. W czwartek 9 września po długiej chorobie zmarł ksiądz biskup Marian Duś, proboszcz naszej parafii w latach 1977 – 1986. Msza Święta żałobna w Jego intencji będzie odprawiona w poniedziałek 13 września w kościele św. Anny w Wilanowie o godzinie 18:00. Natomiast pogrzeb księdza biskupa odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek, 14 września, o godzinie 11:00 w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie zostanie również Ksiądz Biskup pochowany. W naszej modlitwie dziękujemy za życie i posługę, Księdza Biskupa Mariana Dusia powierzając Go Miłosierdziu Bożemu.
 3. Dziś także po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na nasz parafialny oddział Caritas. Dziękujemy za każdy dar serca i wsparcie budżetu charytatywnej pomocy prowadzonej w naszej parafii. Także dziś o godz. 16:45 zapraszamy seniorów i ich opiekunów do domu parafialnego na spotkanie dotyczące programu realizowanego przez Caritas Polska pod nazwą „Koperta życia”. Program dedykowany jest osobom w podeszłym wieku i w krytycznych sytuacjach ma ułatwiać służbom medycznym dostęp do danych o zdrowiu osób potrzebujących pomocy. Więcej informacji znajduje się w ulotkach na stolikach pod chórem przy wyjściu z kościoła.
 4. W wtorek 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będziemy celebrować uroczystość 48. rocznicy konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszej świątyni. Wyrazy wdzięczności składamy także wszystkim, którzy obecnie swoimi ofiarami wspierają trwające prace przy kościele.
 5. W najbliższy piątek 17 września, w liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Warszawskiego z czasów zaborów, będziemy wspominać 82. rocznicę napaści bolszewickiego Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach II Wojny Światowej.
 6. W niedzielę 26 września po Mszy Świętej o godzinie 12:30 w ogrodzie przy Domu Parafialnym odbędzie się uroczystość poświęcenia figury Świętego Józefa. Wydarzenie to poprzedzi od 17 września nowenna za przyczyną św. Józefa. W czasie nowenny każdego dnia o godzinie 17:45 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się wzywając orędownictwa „Opiekuna Kościoła Świętego” o wytrwałość w wierze i świętość naszego codziennego życia.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 13 września, wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma.
  • We wtorek 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • W środę 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • W czwartek 16 września, wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza i Cypriana.
  • W piątek 17 września, wspomnienie Świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
  • W sobotę 18 września, Święto Świętego Stanisława Kostki.