Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXV Niedziela Zwykła

 1. W niedzielę za tydzień 26 września po Mszy Świętej o godzinie 12:30 w ogrodzie przy Domu Parafialnym odbędzie się uroczystość poświęcenia figury Świętego Józefa Opiekuna Kościoła Świętego. Serdecznie zapraszamy i na co nieco.
 2. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza ks. Krzysztofa Broszkowskiego, który przygotowuje się obecnie do wyjazdu na misje do Kazachstanu. Ofiarami zbieranymi do puszek będziemy mogli wesprzeć naszego misjonarza.
 3. We wtorek 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Świątyni Opatrzności Bożej odbył się pogrzeb Księdza Biskupa Mariana Dusia, dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością i modlitwą towarzyszyli w ostatnie ziemskiej drodze Księdzu Biskupowi, naszemu byłemu Proboszczowi. Zanosząc naszą modlitwę przed majestat Bożego Miłosierdzia w intencji Księdza Biskupa w naszej parafii będzie odprawiana w styczniu przeszłego roku gregorianka.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami w minioną niedzielę wsparli działalność charytatywną naszego Parafialnego Oddziału Caritas.
 5. Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie do kościoła we wtorek 28 września na godz. 18:30.
 6. Również rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w zeszłym roku rozpoczęli swoje przygotowanie do bierzmowania a także tych, którzy w tym roku chcą w takim przygotowaniu uczestniczyć zapraszamy na spotkanie 30 września w czwartek na godz 18:30 do kościoła.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 20 września, wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  • We wtorek 21 września, Święto Świętego Mateusza.
  • W czwartek 23 września, wspomnienie Świętego O. Pio z Pietrelciny.
  • W sobotę 25 września, wspomnienie błogosławionego Władysława z Gielniowa.