Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXVIII Niedziela Zwykła

10 października 2021

 1. Dziś w Kościele w Polsce, obchodzimy XXI Dzień Papieski. Ofiarami materialnymi zbieranymi do puszek po Mszy Świętej, wesprzemy stypendia dla dzieci i młodzieży, którymi opiekuje się fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz wyraz wdzięczności za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
 2. Ksiądz Łukasz zaprasza wszystkich członków z Kół Żywego Różańca na spotkanie do kawiarenki po Mszy Świętej o godz. 9:00.
 3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12:30 będziemy celebrować jubileusz 50-lecia profesji zakonnej Siostry Eweliny. Dziękując Panu Bogu za dar powołania zakonnego, prosimy o potrzebne siły, łaski i moc Bożego błogosławieństwa dla naszej Siostry Jubilatki.
 4. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiane jest każdego dnia o godz. 17:30.
 5. Ksiądz Proboszcz zaprasza kandydatów do sakramentu bierzmowania ze swojej grupy na katechezę przed bierzmowaniem do Domu Parafialnego po Mszy Świętej o godz. 18:00. Natomiast, kandydaci do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie będą mieli spotkanie w przyszłą niedzielę 17 października po Mszy Świętej o godz. 18:00 z ks. Łukaszem.
 6. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Rycerz Zakonu Świętego Jana Pawła II.
 7. W niedzielę 24 października o godz. 12:30 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji jubileuszu 75-lecia naszego parafialnego chóru „Jubilate Deo”. Po Mszy będzie jubileuszowy koncertu w wykonaniu naszych chórzystów. Serdecznie zapraszamy wszystkich byłych członków oraz sympatyków chóru do udziału w uroczystościach.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 11 października, wspomnienie św. Jana XXIII.
  • W środę 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
  • W czwartek 14 października, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque.
  • W piątek 15 października, wspomnienie św. Teresy z Avili.
  • W sobotę 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.