Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXXII Niedziela Zwykła

7 listopada 2021

 1. Przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym w czasie ciągle jeszcze trwającej pandemii. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu.
 2. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 3. Rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godz. 16:00. Następnie w Domu Parafialnym będzie spotkanie formacyjne.
 4. W czwartek 11 listopada będziemy świętować Dzień Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00. Naszą modlitwą dziękujmy Opatrzności Bożej, za dar wolności i niepodległości oraz prośmy o łaskę duchowego, religijnego i moralnego odrodzenia w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy o wszystkich bohaterach, którzy nie szczędzili swojego życia, aby walką i uczciwą pracą Polska mogła odrodzić się w 1918 roku. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami! Zachęcamy, abyśmy w tym dniu nasze domostwa udekorowali flagami narodowymi.
 5. Po Mszy Świętej u ministrantów można nabyć flagę narodową. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym czasie będziemy przeżywać:
  • We wtorek 9 listopada, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W środę 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego.
  • W czwartek 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours.
  • W piątek 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata.
  • W sobotę 13 listopada, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.