Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dziś w liturgii Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty, który jest tchnieniem Miłości Boga uzdalnia nas tego, abyśmy mogli wzrastać w mądrości, sprawiedliwości i świętości każdego dnia.
 2. Jutro w poniedziałek 24 maja w Kościele będziemy przeżywać Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 3. W dobie ciągle jeszcze trwającej pandemii, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele odprawiane są bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 5. W najbliższy czwartek 27 maja, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy celebrować radość jubileuszy święceń kapłańskich, księży posługujących w naszej parafii. W modlitwie wzniesiemy nasze dziękczynienie wobec Boga i ludzi za dar powołania i posługi kapłańskiej.
 6. Ksiądz Łukasz prosi kandydatów do sakramentu bierzmowania ze swojej grupy o kontakt mailowy. Adres można otrzymać w zakrystii kościoła po każdej Mszy Świętej. Spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy ks. Łukasza i ks. Proboszcza w przyszłą niedzielę 30 maja po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.
 8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 24 maja, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  • W środę 26 maja, wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana
  • W czwartek 27 maja, Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W sobotę 29 maja, wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.