Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30, będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. W czwartek 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku świątecznym, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Na każdej Mszy będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B i aktualny rok. Zapis ten oznacza imiona trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar lub w drugim przypadku, starożytną sentencje łacińską: Christus Mansionem Benedicat, co oznacza: „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Ofiary zbierana w tym dniu na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne w Kościele. Tego dnia zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd w kościele po Mszy Świętej o godz. 11:00.
 3. W najbliższym tygodniu przypada: Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W czwartek 6 stycznia, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która w naszym kościele będzie od godz. 23:00 do północy. Natomiast w Pierwszy Piątek, 7 stycznia, zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę swoimi ofiarami wsparli pomoc w leczeniu 11 – miesięcznej Arianki. Zebraliśmy na ten cele 6 500 zł. Naszą modlitwą otaczamy Ariankę i Jej rodziców, prosząc o łaskę zdrowia i potrzebne siły dla Nich.
 5. W przyszłą niedzielę 9 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 9:00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie dla członków z Kół Żywego Różańca.
 6. Również w przyszłą niedzielę 9 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru „Jubilate Deo” i Chóru „Deo Omnis Gloria” z parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 3 stycznia, wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  • W czwartek 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego.