Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

II Niedziela Wielkanocy, Święto Bożego Miłosierdzia

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia, o którym Pan Jezus przypomniał przez św. Siostrę Faustynę Kowalską obdarowując nas mocą nadziei Miłosierdzia Swego. O godz. 15:00, zapraszamy do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu przez modlitwę indywidualną w ciszy. O godz. 17:30 rozpoczniemy modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Następnie w ich intencji będzie sprawowana Msza Święta. Pragniemy również przy tej okazji przypomnieć, że także w ciągu roku za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele, wobec Najświętszego Sakramentu przechowywanego w tabernakulum można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś także po Mszach Świętych wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek na działalność charytatywną naszego Parafialnego Oddziału Caritas. Bóg zapłać za każdy dar.
 3. W tym czasie w Kościele przeżywamy największe tajemnice naszej wiary, które Bóg odsłonił w Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Dla podkreślenia paschalnej radości do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego będziemy w czasie sprawowania liturgii śpiewać wyznanie wiary.
 4. Dziś w Święto Bożego Miłosierdzia, gorąco chcemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się i włączają w pomoc uciekinierom z terenów Ukrainy objętych wojną. Nasze Siostry Dominikanki koordynują pomoc dla ponad 500 osób. Zbierana jest żywność i artykuły higieniczne. Na ołtarzy przy świętym Antonim wyłożony jest koszyk z kartkami najbardziej potrzebnymi produktów, z których można przygotować paczki i przekazać je do Sióstr na ul. Klubową 6.
 5. Za tydzień w niedzielę 1 maja, rozpoczniemy w naszym kościele nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godzinie 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 6. 31 marca, zakończyliśmy w naszej parafii odwiedziny w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję się spotkać i wspólnie się pomodlić. Dziękujemy za rozmowy, różne sugestie i podpowiedzi rodzące się z troski o naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy za złożone ofiary przy tej okazji. W tym roku biorąc pod uwagę różne uwarunkowania, niepokoje i ograniczenia, które nam towarzyszyły odwiedziliśmy 470 rodzin.
 7. Dziękujemy także wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 25 kwietnia, Święto św. Marka Ewangelisty.
  • We wtorek 26 kwietnia, Uroczystość św. Wojciecha.
  • W piątek 29 kwietnia, Święto św. Katarzyny Sieneńskiej.