Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. W przyszłą niedzielę 20 marca rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 23 marca. Rekolekcje poprowadzi dla nas ks. Marek Dobrzeniecki. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę 20 marca w czasie każdej Mszy Świętej. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę ćwiczenia rekolekcyjne będą na Mszy Świętej o godz. 9:00, 18:00 i 19:30. Spowiedź w rekolekcje będzie w niedzielę na każdej Mszy Świętej a w pozostałe dni również od godz. 17:30
 2. W okresie Wielkiego Postu podczas nabożeństw pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pańską. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w pomoc uciekinierom z terenów objętych wojną na Ukrainie. Siostry Dominikanki koordynują prowadzoną pomocy na terenie naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli do swoich domów uchodźców, otoczyli ich wsparciem i autentyczną troską. Obecnie prowadzone działania skupiają się na organizacji wyżywienia, artykułów higienicznych oraz odzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego można odbierać kartki z listą najbardziej potrzebnych rzeczy. Przygotowane paczki dostarczamy do Sióstr Dominikanek na ul. Klubową 6 w godzinach od 13:00 do 20:00.
 4. W związku z obecną sytuacją na świecie i w naszej Ojczyźnie, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz wystosował list do wiernych naszej Archidiecezji. Z jego treścią można zapoznać się na internetowej stronie Archidiecezji Warszawskiej. (https://archwwa.pl/aktualnosci/list-wielkopostny-arcybiskupa-warszawskiego-2022/)
 5. W naszym kościele, każdego dnia o godz. 17:30 podejmowana jest modlitwa Różańcem Świętym w intencji pokoju. Osoby chętne do prowadzenia różańca prosimy o zapisywanie się w zakrystii kościoła na poszczególne dni tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w tę modlitewną inicjatywę.
 6. Osoby, które w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, PIT-u za rok 2021 chcą przekazać swój 1% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafii, jako cel szczegółowy mogą uzyskać w zakrystii kościoła informację jak przeprowadzić taką procedurę. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas, będzie rozprowadzał świece wielkanocne.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W sobotę 19 marca, Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 9. Dziękujemy wszystkim, z którymi spotkaliśmy się w minionym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy oraz złożone ofiary na rzecz naszego kościoła. Nasze odwiedziny rozpoczynamy w soboty od godz. 11:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W najbliższym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach, którzy wyrazili swoją wolę spotkania w złożonym zaproszeniu:

W poniedziałek 14 marca, ulica: Baletowa

We wtorek 15 marca, ulice: Słonki, Pelikanów, Rejewskiego

W środę 16 marca, ulice: Marabuta, 6 Sierpnia, Leśna, Kobuza, Trele

W czwartek 17 marca, ulice: Klubowa, Sporna, Szumiąca, Kostki Napierskiego

W piątek 18 marca, ulice: Akustyczna, Łagiewnicka, Muzyczna, Głuszca

W sobotę 19 marca, ulica: Puławska, Kajakowa, Żołny, Jerzyka, Mewy (d. Gruchacza)

W czwartek 24 marca, ulice: Wędrowców, Transportowców, Organistów, Fortepianowa