Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

III Niedziela Adwentu „Gaudete”

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w ćwiczeniach duchowych. Dziękujemy również tym osobą, które 8 grudnia włączyły się w „godzinę łaski” oraz uczestniczyły w modlitwie akatystem. Dziękujemy chórowi za przygotowanie akatystu.
 2. W przyszłym tygodniu wraz z naszym parafialnym zespołem CARITAS w ramach adwentowej jałmużny będziemy zbierać ofiary do puszek na rzecz Pogotowia Opiekuńczego – Interwencyjnego „OPOKA”, w Wasilkowie, prowadzonego przez Siostry Terezjanki.
 3. Ksiądz Łukasz w najbliższy wtorek 13 grudnia po Mszy Świętej wieczornej zaprasza do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”. Natomiast Ksiądz Tomasz tradycyjnie zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie w domu parafialnym w ramach Kręgu Biblijnego.
 4. Pod chórem przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatek. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego możemy składać słodycze przeznaczone do świątecznych paczek dla dzieci z naszej parafii.
 5. Chętne dzieci, które chcą spróbować samodzielnie przygotować ozdoby świąteczne zapraszamy w najbliższą sobotę 17 grudnia o godz. 15:00 do kawiarenki parafialnej na warsztaty adwentowe.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Łukasza odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji.
  • W środę 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża.