Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. Od dziś rozpoczynamy w naszym kościele nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godzinie 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 3. W jutro w poniedziałek 2 maja przypada Państwowe Święto Flagi Narodowej, zachęcamy wszystkich do udekorowania domów biało-czerwonymi flagami.
 4. We wtorek, 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku świątecznego, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, 18:00. Nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
 5. Również w najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 5 maja podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. W Pierwszy Piątek, 6 maja zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Wynagradzający będą odmówione podczas adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą wieczorną. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Wieczorem po Mszy Świętej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją połączony z nabożeństwem majowym.
 6. Wznawiamy naszą wspólnotową modlitwę Różańcem Świętym o godz. 17:30 w intencji pokoju w naszych rodzinach, Ojczyźnie i na świecie. Osoby chętne do prowadzenia i moderowania różańca prosimy o zapisywanie się na poszczególne dni tygodnia w zakrystii kościoła.
 7. W najbliższą sobotę 7 maja w godzinach przedpołudniowych będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla pierwszej grupy dzieci. Rodziców oraz dzieci ogarniamy naszą modlitwą, prosząc Pana Boga, aby dar Eucharystii stawał się w ich życiu radością wiary.
 8. Siostry Dominikanki koordynują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zbierana jest żywność i artykuły higieniczne. Na ołtarzu przy świętym Antonim wyłożony jest koszyk z kartkami najbardziej potrzebnymi produktów. Na ich podstawie przygotowane w paczki przekazujemy do Sióstr na ul. Klubową 6.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 10. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 2 maja, wspomnienie św. Atanazego.
  • We wtorek 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
  • W środę 4 maja, wspomnienie św. Floriana.
  • W piątek 6 maja, Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.