Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Adwentu

  1. Nasz parafialny zespół CARITAS z wolontariuszami w ramach adwentowej jałmużny po Mszy Świętej będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz Pogotowia Opiekuńczego – Interwencyjnego „OPOKA”, w Wasilkowie, prowadzonego przez Siostry Terezjanki. Serdecznie witamy wśród nas Siostrę Natalię, odpowiedzialną za Ośrodek w Wasilkowie. (Kontakt do Ośrodka prowadzonego przez Siostry: Pogotowie Opiekuńcze „Opoka”, ul. Kościelna 40, 16-010 Wasilków. Konto Bankowe, BNP PARIBAS: 91 1600 1462 1882 7566 4000 0002)
  2. Msze Święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są w naszym kościele w poniedziałek, środę i w sobotę o godz. 7:30 oraz we wtorek i czwartek o godz. 18:00.
  3. W czwartek 22 grudnia o godz. 19:00 osoby, które z różnych względów nie miały jeszcze możliwości przystąpić do spowiedzi zapraszamy na nabożeństwo pokutne i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź będzie w kościele do godz. 23:00.
  4. W sobotę 24 grudnia o godz. 7:30, w wigilię Bożego Narodzenia, zapraszamy do udziału w ostatnich roratach. Tego dnia nie będzie rano spowiedzi w naszym kościele oraz Mszy Świętej o godz. 18:00. Zachęcamy natomiast do pielęgnowania tradycji zachowania wstrzemięźliwości postnej przed wieczerzą wigilijną. O zmierzchu, z chwilą pojawienia się pierwszej gwiazdy na niebie, gdy w naszych domach zasiądziemy już do uroczystej wieczerzy, rozpocznijmy ją od wspólnej modlitwy i lektury fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim.
  5. Msza Święta zwana Pasterką, której w tym roku w naszej parafii będzie przewodniczył ksiądz biskup Jacek Grzybowski będzie sprawowana o północy. Następnego dnia, czyli 25 grudnia w niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte będą w porządku świątecznym, czyli o godz. 9:00, 11:00, 12:30 18:00. Przy tej okazji informujemy, że również w Nowy Rok 1 stycznia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30
  6. Pod chórem przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się w opłatek u Sióstr Dominikanek i sianko na stół wigilijny u ministrantów. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego możemy składać słodycze przeznaczone do świątecznych paczek dla dzieci z naszej parafii.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.