Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejszą niedzielą, w Liturgii Kościoła nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy 59. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia konsekrowanego. W modlitwie otaczamy młodzież naszej parafii prosząc o gotowość serc do odpowiedzi na Boże wezwanie. Pamiętamy także o wszystkich już powołanych, wypraszając dla nich łaskę umocnienia w drodze służby Panu Bogu. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 2. Nabożeństwa majowe, w naszym kościele są odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godzinie 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 3. W ciągu tygodnia kontynuujemy naszą wspólnotową modlitwę Różańcem Świętym o godz. 17:30 w intencji pokoju w naszych rodzinach, Ojczyźnie i na świecie. Osoby chętne do prowadzenia i moderowania różańca prosimy o zapisywanie się na poszczególne dni tygodnia w zakrystii kościoła.
 4. Siostry Dominikanki koordynują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zbierana jest żywność i artykuły higieniczne. Na ołtarzu przy świętym Antonim wyłożony jest koszyk z kartkami najbardziej potrzebnych rzeczy. Na ich podstawie osoby chętne mogą przygotować paczki, które następnie przekazujemy do Sióstr na ul. Klubową 6.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 6. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 9 maja, Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.
  • W piątek 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  • W sobotę 14 maja, Święto Świętego Macieja, Apostoła.