Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Zwykła

 1. Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunie Świętą przyjętą na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
 2. W zakrystii po każdej Mszy Świętej można jeszcze odbierać formularze deklaracji wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy w naszej parafii od 1 marca. Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli swoje deklaracje. Do 20 lutego zostanie przedstawiony harmonogram naszych odwiedzin duszpasterskich.
 3. Dzieci, młodzież i rodziny, które mają okazję do skorzystania z odpoczynku w ramach zimowych ferii semestralnych polecamy Bożej Opatrzności, modląc się o dobry wypoczynek dla nich i bezpieczeństwo.
 4. W środę 2 lutego, będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego, które w tradycji Kościoła w Polsce, zwane jest Świętem Matki Boże Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Świętej będą błogosławione świece zwane „gromnicą”. Przez obrzęd poświęcenia świec mamy uświadomić sobie prawdę o tym, że Chrystus jest Światłością Świata, a Jego obecność w naszym życiu ma rozświetlać mrok ciemności grzechów. Święto Ofiarowania Pańskiego to również Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy w środę 2 lutego na Mszę Świętą o godz. 18:00 podczas, której będziemy modlić się w intencji osób, które ofiarowały swoje życie Panu Bogu podejmując w Kościele drogę powołania zakonnego lub życia konsekrowanego. W naszej wspólnocie parafialnej to okazja, do modlitwy o powołania zakonne i łaskę zachowania w powołaniu wszystkich wezwanych. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika za Ich pełną miłości posługę wśród nas. Dziękujemy również Siostrom ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego Sacré Couer za Ich zaangażowanie i modlitewne wsparcie. Wszystkim Osobom Konsekrowanym, życzymy mocy Bożego Ducha na każdy dzień Ich życiowego powołania.
 5. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 3 lutego podczas Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00, będziemy modlić się łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. W Pierwszy Piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. W piątek spowiedź w naszym kościele od godz. 17:30. Natomiast w Pierwszą Sobotę miesiąca, 5 lutego podczas Mszy Świętej rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko.
  • W środę, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego.
  • W czwartek 3 lutego wspomnienie, św. Błażeja.
  • W sobotę, 5 lutego, wspomnienie św. Agaty.