Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Palmowa

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, który jest świętym czasem przeżycia tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W najbliższym tygodniu dodatkowa spowiedź dla osób zabieganych, będzie w poniedziałek, we wtorek i w środę od godz. 17:30 do godz. 20:00.
  2. Święte Triduum Paschalne, które uobecnia najważniejsze tajemnice naszej wiary będziemy celebrowane w następującym porządku: W Wielki Czwartek, Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18:00. W Wielki Piątek, Liturgia Męki Chrystusa Pana również o godz. 18:00 i w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20:00. Na Liturgię Wielkiej Soboty przynosimy świece chrzcielne. Następnie po Wigilii Paschalnej będzie procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Nie będzie natomiast procesji rezurekcyjnej rano w niedzielę. Pierwsza Msza Święta w poranek wielkanocny w Niedzielę Zmartwychwstania będzie o godz. 9:00. W Wielki Czwartek po Liturgii będzie możliwość czuwania razem z Chrystusem w ciemnicy do godz. 22:30. W Wielki Piątek o godz. 15:00 rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a czuwanie przy Grobie Pańskim będzie po Liturgii Męki Pańskiej do godz. 22:30. W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 9:00 i w tym czasie będzie możliwość adoracji Chrystusa w grobie pańskim. Święcenie pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny będzie w Wielką Sobotę w kawiarence w Domu Parafialnym od godz. 9:00 do godz. 18:30 oraz w świetlicy na Zgorzale godz. 10:30.
  3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, do którego zobowiązani są wszyscy wierni, którzy ukończyli osiemnasty a jeszcze nie przekroczyli sześćdziesiątego roku życia. Praktyka postu ścisłego, jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i dopuszcza jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Dla przypomnienia i wyjaśnienia. Przepisy postne według Prawa Kanonicznego w ciągu całego roku obowiązują wszystkich wiernych, którzy ukończyli czternasty rok życia i zobowiązani są do zachowania postu jakościowego w każdy piątek roku. Natomiast w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, który jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i ma charakter ilościowy i jakościowy.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w pomoc uciekinierom z terenów objętych wojną na Ukrainie. Siostry Dominikanki koordynują prowadzoną pomoc. Obecnie podejmowane działania skupiają się na organizacji i dystrybucji produktów żywieniowych. Artykułów higienicznych i odzieży jest wystarczająca ilość. Przy ołtarzu św. Antoniego można odbierać kartki z listą najbardziej potrzebnych rzeczy, a przygotowane paczki dostarczamy do Sióstr Dominikanek na ul. Klubową 6.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.