Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. W środę 8 czerwca, decyzją Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, ks. Krzysztof Siwek, nasz rezydent, został mianowany proboszczem parafii św. Zofii Barat w sąsiadującym z nami Grabowie. Księdzu Krzysztofowi, dziękujemy za miniony rok pracy i życzymy wszelkich potrzebnych łask w podjęciu nowych obowiązków. Jednocześnie na miejsce ks. Krzysztofa, jako rezydent został ustanowiony ks. Marek Szymula, który w naszej diecezji będzie pełnił funkcję wikariusza biskupiego, odpowiedzialnego za formację księży.
 2. W najbliższy czwartek 16 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, zwana Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu będą odprawiane według następującego porządku: o godzinie 7:30, 10:00 i 18:00. Procesja Bożego Ciała będzie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 10:00 i przejdzie następującymi ulicami naszej parafii: Puławską do Klubowej, Klubową do Farbiarskiej, następnie ulicą Łagiewnicką wróci do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie na tle posesji Sióstr Dominikanek przy ul. Klubowej 6, drugi w głównej bramie cmentarza parafialnego, trzeci na placu przed kościołem i czwarty w kościele. Mszę Świętą o godzinie 10:00 będą z nami sprawować oraz poprowadzą procesję księża neoprezbiterzy: Ks. Michał Radziwiłł, ks. Adam Rzeczkowski i ks. Bartosz Marciniak. Uroczystość Bożego Ciała to okazja dla nas wszystkich do publicznego wyznania i świadectwa wiary. Bezpośrednio po procesji nie będzie sprawowanej Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii o godz. 10:00 i następnie na procesję. Prosimy o udział w uroczystościach całą Służbę Liturgiczną, ministrantów, lektorów oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 4. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W niedzielę 26 czerwca o godz. 13:30  w naszym kościele odbędzie się koncert charytatywny „Parafia Uchodźcom”. Podczas koncertu wystąpią: Warszawski Chór Polonia im. Ignacego Paderewskiego oraz nasz Parafialny Chór Jubilate Deo. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy korzystają z pomocy na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd w góry dla starszych dzieci i młodzieży szkolnej z ks. Łukaszem w dniach 4 – 9 lipca. Formularz do zapisów można otrzymać w zakrystii. Chętnych serdecznie zapraszamy.
 7. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
  • We wtorek 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala.
  • W czwartek 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało.
  • W piątek 17 czerwca, wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.