Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która uświadamia nam fakt powołania do świętości oraz obowiązek świadczenia o niej całym naszym życiem. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i przyjęciu Komunii Świętej Wielkanocnej.
 2. Za tydzień będziemy świętować radość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w sobotę 4 czerwca na Mszę Świętą o godz. 20:30 i czuwanie połączone z modlitwą uwielbienia w wigilię Uroczystości Pięćdziesiątnicy.
 3. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 2 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Również w czwartek, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która w naszym kościele będzie od godz. 23:00 do północy. W Pierwszy Piątek, 3 czerwca zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia od godz. 17:30. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 nie będzie Wieczoru Uwielbienia z Maryją z racji Mszy i czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 4. W sobotę 4 czerwca w godzinach przedpołudniowych będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla drugiej grupy dzieci. Rodziców oraz dzieci ogarniamy naszą modlitwą, prosząc Pana Boga, aby dar Eucharystii stawał się w ich życiu radością wiary.
 5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie będzie odprawiane bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 6. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Siostry Dominikanki koordynują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zbierana jest żywność i artykuły higieniczne. Na ołtarzu przy świętym Antonim wyłożony jest koszyk z kartkami najbardziej potrzebnych rzeczy. Na ich podstawie osoby chętne mogą przygotować paczki, które następnie należy przekazać do Sióstr na ul. Klubową 6.
 8. Ksiądz Łukasz, organizuje wakacyjny wyjazd w góry dla starszych dzieci i młodzieży szkolnej z naszej parafii w dniach 4 – 9 lipca. W programie, między innymi: górskie wędrówki, poznawanie ciekawych miejsc, zwiedzanie zamków, zdobywanie górskich szczytów. Formularze do zapisów można otrzymać w zakrystii, przewidywany koszt to 900 zł. Spotkanie informacyjne we wtorek 31 maja po Mszy Świętej wieczornej w Domu Parafialnym. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca oraz troskę i wyraz współodpowiedzialności za nasz kościół.
 10. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W środę 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna.
  • W piątek 3 czerwca, wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.