Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś w liturgii Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty, który jest tchnieniem Miłości Boga uzdalnia nas, abyśmy mogli wzrastać w mądrości, sprawiedliwości i świętości każdego dnia.
 2. W dniu wczorajszym w naszej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla ostatnich w tym roku dwóch grupy dzieci. Rodziców i dzieci ogarniamy naszą modlitwą, prosząc Pana Boga, aby dar Eucharystii stawał się w ich życiu radością wiary. Dziękujemy przy tej okazji za złożony dar ołtarza będący wkładem w modernizację oświetlenia w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. W najbliższy czwartek, 9 czerwca w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za dar powołania i posługi kapłańskiej, wspominając rocznice święceń kapłańskich, księży posługujących w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 5. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Siostry Dominikanki koordynują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zbierana jest żywność i artykuły higieniczne. Na ołtarzu przed obrazem świętego Antoniego wyłożony jest koszyk z kartkami najbardziej potrzebnych rzeczy. Na ich podstawie osoby chętne mogą przygotować paczki, które następnie należy przekazać do Sióstr na ul. Klubową 6.
 7. Ksiądz Łukasz, organizuje wakacyjny wyjazd w góry dla starszych dzieci i młodzieży szkolnej z naszej parafii w dniach 4 – 9 lipca. W programie, między innymi: górskie wędrówki, poznawanie ciekawych miejsc, zwiedzanie zamków, zdobywanie górskich szczytów. Są jeszcze wole miejsca. Formularze do zapisów można otrzymać w zakrystii, przewidywany koszt to 900 zł.
 8. Rejonowa Komenda Policji w związku ze znaczącym wzrostem oszustw metodą na tzw. „policjanta”, „funkcjonariusza CBŚP”, „przedstawiciela prokuratury”, zwraca się z apelem do mieszkańców naszej dzielnicy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądek w kontaktach z osobami nieznajomymi. Oszuści z całą bezwzględnością żerując na naszej ufności podają się za naszych bliskich bądź funkcjonariuszy organów państwowych wyłudzając znaczące sumy pieniężne, jednocześnie nas okradając.
 9. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 6 czerwca, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  • W środę 8 czerwca, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.
  • W czwartek 9 czerwca, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  • W sobotę 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.