Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dzisiejsza uroczystość, dedykowana Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, kończy obchody roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy już Adwent. Dziś po każdej Mszy Świętej, przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówimy Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. Za publiczne odmówienie tego Aktu, przysługuje przywilej odpustu zupełnego.
 2. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu swoimi ofiarami wsparli budżet naszego Parafialnego Zespołu CARITAS. Zebraliśmy do puszek 4150 zł. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i szczodrość. Od następnej niedzieli, to jest od 27 listopada będą rozprowadzane świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby utrzymania naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
 4. Ksiądz Łukasz zaprasza w najbliższy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 5. Natomiast Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie w domu parafialnym w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają nasz parafialny budżet. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym czasie będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • We wtorek 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Naszą modlitwą ogarniamy S. Helenę, naszą organistkę oraz nasz Chór Jubilate Deo.
  • W czwartek 24 listopada, wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.