Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli

  1. Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy Świętej celebrowany jest obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B i aktualny rok. Zapis ten oznacza imiona trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar lub w drugim przypadku, rozwinięcie starożytnej łacińskiej sentencji: Christus Mansionem Benedicat, co oznacza: „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Ofiary zbierana w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne w Kościele. Dziękujemy za każdy dar serca.
  2. Przy wyjściu z kościoła u naszych Sióstr Dominikanek można zaopatrywać się w poświęconą kredę i kadzidło.
  3. W ramach naszej modlitwy Godziną Świętą zapraszamy dziś na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 23:00 do północy. Natomiast jutro 7 stycznia w Pierwszy Piątek miesiąca, zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w naszym kościele od godz. 17:30.
  4. W najbliższą sobotę, 8 stycznia przypada trzecia rocznica śmierci Księdza Prałata Stanisława Kalinowskiego, który przez ostatnie lata posługiwał duszpastersko w naszej wspólnocie parafialnej. Polecamy Księdza Stasia Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach, prosząc o dar życia wiecznego dla Niego.
  5. W najbliższą niedzielę 9 stycznia po Mszy Świętej o godz. 9:00 zapraszamy członków z Kół Żywego Różańca na spotkanie modlitewne w kościele.
  6. Również w najbliższą niedzielę 9 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru „Jubilate Deo” i Chóru „Deo Omnis Gloria” z parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Rembertowie.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.