Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Dziś w Kościele przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Msze Świętych jest taki jak w każdą niedzielę, czyli Msze Święte będą sprawowane o godzinie: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Procesja na cmentarzu parafialnym połączona z modlitwą różańcową w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach będzie wieczorem o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy na tę procesję i prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 2. Jutro 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7:30 i 18:00. Procesja wspominająca zmarłych będzie w kościele bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej. W tych dniach nawiedzając groby naszych bliskich, pamiętajmy o tym, że ci którzy odeszli już z tego świata, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy i owoców Mszy Świętej ofiarowanej w ich intencji. Na wypominki przyjmujemy: po każdej Mszy Świętej w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz jeszcze dziś na cmentarzu w godz. od 9:00 do 13:00.
 3. W dniach od 1 do 8 listopada, każdy z wiernych może uzyskać odpust zupełny ofiarowany każdego dnia w intencji jednej zmarłej osoby. Odpust ten związany jest z następującymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej, nawiedzeniem cmentarza i podjęcie modlitwy w intencji osób zmarłych. Kolejną formą uzyskania przywileju odpustu zupełnego ustanowionego na dzień 2 listopada, dla jednej duszy będącej w stanie czyśćca, jest pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”, zachowując pozostał warunki odpustu, czyli przyjęcie Komunii Świętej w stanie łaski uświęcającej. Praktyka odpustu jest niczym innym, jak darowaniem kary doczesnej zaciągniętej przez grzeszny czyn, co do którego nastąpiło już odpuszczenie winy w czasie spowiedzi sakramentalnej. W dniach od 1 do 8 listopada naszym kościele będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach od godziny 17:40.
 4. W tym tygodniu przypada również Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 3 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 23:00 w ramach Godziny Świętej. W Pierwszy Piątek, 4 listopada zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. Natomiast w sobotę 5 listopada po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
 5. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie w salce w domu parafialnym w ramach Kręgu Biblijnego.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  • W piątek 4 listopada wspomnienie św. Karola Boromeusza.