Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30, będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
  2. W okresie Wielkiego Postu podczas nabożeństw pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pańską. Ostatnie w tym Wielkim Poście, nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątek 8 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17:30.
  3. W najbliższym tygodniu przypada: Pierwszy Czwartek miesiąca. Tego dnia, podczas Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00, będziemy modlić się łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Zapraszamy również na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która w naszym kościele będzie od godz. 23:00 do północy.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w pomoc uciekinierom z terenów objętych wojną na Ukrainie. Siostry Dominikanki koordynują prowadzoną pomoc. Obecnie podejmowane działania skupiają się na organizacji wyżywienia oraz niezbędnych artykułów higienicznych i odzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego można odbierać kartki z listą najbardziej potrzebnych rzeczy. Przygotowane paczki dostarczamy do Sióstr Dominikanek na ul. Klubową 6 w godzinach od 13:00 do 20:00 za wyjątkiem niedzieli.
  5. Dziękujemy wszystkim, z którymi spotkaliśmy się w minionym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy oraz złożone ofiary na rzecz naszego kościoła.
  6. W naszym kościele, każdego dnia o godz. 17:30 podejmowana jest modlitwa Różańcem Świętym w intencji pokoju. Osoby chcące włączyć się w prowadzenia różańca prosimy o zapisywanie się w zakrystii kościoła na poszczególne dni tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy już podjęli tę modlitewną inicjatywę.
  7. Osoby, które w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, PIT-u za rok 2021 chcą przekazać swój 1% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafii, jako cel szczegółowy mogą uzyskać w zakrystii kościoła informację jak przeprowadzić taką procedurę. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego jest kosz, do którego można składać wielkopostną jałmużnę.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.