Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

V Niedziela Zwykła

  1. Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunie Świętą przyjętą na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
  2. W zakrystii po każdej Mszy Świętej można jeszcze dziś składać formularze deklaracji wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy w naszej parafii od 1 marca. Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli swoje deklaracje. Do 20 lutego zostanie przedstawiony harmonogram naszych odwiedzin duszpasterskich.
  3. Z okazji Światowego Dnia Chorego w naszym kościele w niedzielę 13 lutego o godz. 16:00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji osób zmagających się z cierpieniem choroby. Podczas tej Mszy zostanie udzielony sakrament chorych wszystkim, którzy potrzebują umocnienia i podźwignięcia w wierze. Naszą modlitwą będziemy również ogarniać ludzi opiekujących się osobami chorymi i wszystkich osamotnionych.
  4. Również w przyszłą niedzielę 13 lutego, po Mszy Świętej po godz. 9:00, odbędzie się spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
  6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W czwartek, 10 lutego wspomnienie, św. Scholastyki.
    • W piątek, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.