Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

VIII Niedziela Zwykła

  1. W najbliższym tygodniu, 2 marca w Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który jest czasem naszego przygotowania przez pokutę i osobiste nawrócenie do przeżycie Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W Środę Popielcową Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 18:00 i 19:30. Tego dnia wszyscy wierni, którzy ukończyli osiemnasty a jeszcze nie przekroczyli sześćdziesiątego roku życia zobowiązania są do zachowania postu ścisłego. Praktyka postu ścisłego, jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i dopuszcza jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Dla przypomnienia i wyjaśnienia. Przepisy postne według Prawa Kanonicznego w ciągu całego roku obowiązują wszystkich wiernych, którzy ukończyli czternasty rok życia i zobowiązani są do zachowania postu jakościowego w każdy piątek roku. Natomiast w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, który jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i ma charakter ilościowy i jakościowy.
  2. W obliczu trwającej wojny na Ukrainie, dziś i w Środę Popielcową będzie przeprowadzana pieniężna zbiórka ofiar do puszek po Mszach Świętych, jako wsparcie dla ofiar i poszkodowanych przez zbrodniczą napaść Rosji na naszych sąsiadów.
  3. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele podczas nabożeństw pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy rozważać Mękę Pańską. W tym roku, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 17:30. Zapraszamy i zachęcamy do udziału we wspólnotowej modlitwie.
  4. W tym tygodniu od wtorku 1 marca, rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Zamknięty harmonogram jest już opublikowany na internetowej stronie naszej parafii oraz wywieszony w gablocie przed kościołem i przy kancelarii. Nasze odwiedziny będziemy rozpoczynać w soboty od godz. 11:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W najbliższym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach, którzy wyrazili swoją wolę spotkania w złożonym zaproszeniu:
  • We wtorek 1 marca: Pozytywki, Katarynki, Bażancia i Jaskółcza.
  • W czwartek 3 marca: Karczunkowska, Poduchowna, Karmazynowa, Cymbalistów.
  • W piątek 4 marca: Klarnecistów, Kapeli, Puzonistów, Drumli, Solistów, Kolbaczewskiej.
  • W sobotę 5 marca: Trombity i Kórnicka.

5. W poniedziałek 7 marca: Buszycka, Gogolińska, Kurantów.W naszej parafii powstaje nowy krąg wspólnoty Kościoła Domowego. Zapraszamy dziś do Domu Parafialnego o godz. 16:00, chętne małżeństwa, które chcą podjąć drogę formacji w ramach życia rodzinnego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i trwają około 3 godzin.

6. W najbliższym tygodniu przypada: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek 3 marca, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która w naszym kościele będzie od godz. 23:00 do północy. Natomiast w Pierwszy Piątek, 4 marca, zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. Natomiast w Pierwszą Sobotę miesiąca, 5 marca podczas Mszy Świętej rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.

7. We wtorek 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, wyklętych bohaterów, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. W naszej modlitwie tego dnia będziemy ogarniać wszystkie ofiary totalitaryzmu bolszewickiego.

8. Od poniedziałku 28 lutego, rozpoczynamy w naszym kościele o godz. 17:30 modlitwę Różańcem Świętym w intencji pokoju na świecie, w naszej Ojczyźnie i naszych Rodzinach. Osoby chętne do prowadzenia różańca prosimy o zapisywanie się w zakrystii kościoła na poszczególne dni tygodnia.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.

10. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:

  • W piątek 4 marca, Święto Św. Kazimierza. Jest to dzień imienin naszego Biskupa, Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Tego dnia w naszej modlitwie będziemy polecać naszego Arcypasterza.