Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XII Niedziela Zwykła

 1. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu wraz z Siostrą Heleną na czele oraz asyście liturgicznej. Dziękujemy Siostrom Dominikankom, Harcerzom, Panu Andrzejowi z obsługi cmentarza za przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które niosły poduszki oraz sypały kwiatki. Dziękujemy Paniom z Bractwa Szkaplerza Świętego oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przygotowaniu uroczystości.
 2. W czwartek 23 czerwca w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela podczas Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00 będzie poświęcenie wianków. Zapraszamy na tę Mszę Świętą z wiankami z kwiatów i ziół.
 3. W piątek 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przez udział we Mszy Świętej i publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.
 4. W przyszłą niedzielę 26 czerwca o godz. 13:30  w naszym kościele odbędzie się koncert charytatywny „Parafia Uchodźcom”. Podczas koncertu wystąpią: Warszawski Chór Polonia im. Ignacego Paderewskiego oraz nasz Parafialny Chór Jubilate Deo. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy korzystają z pomocy na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 6. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjny wyjazd w góry dla starszych dzieci i młodzieży szkolnej z ks. Łukaszem w dniach 4 – 9 lipca. Formularz do zapisów można otrzymać w zakrystii. Chętnych serdecznie zapraszamy.
 8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  • W czwartek 23 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W piątek 24 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.