Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XIII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy ks. prof. Krzysztofowi Siwkowi, rezydentowi naszej parafii, który dziś obejmuje probostwo w sąsiadującym z nami Grabowie. Życzymy ks. Krzysztofowi potrzebnych sił i Bożego błogosławieństwa. Jednocześnie witamy ks. dra Prałata Marka Szymulę, wikariusza biskupiego odpowiedzialnego za formację kapłanów w naszej archidiecezji. Cieszymy się Jego obecnością i gotowością zaangażowania w duszpasterstwo również w naszej wspólnocie parafialnej. Księdza Marka ogarniamy naszą modlitwą i życzymy potrzebnych sił i mocy Bożego Ducha w posłudze.
 2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12:30  w naszym kościele odbędzie się koncert charytatywny „Parafia Uchodźcom”. Podczas koncertu wystąpią: Warszawski Chór Polonia im. Ignacego Paderewskiego oraz nasz Parafialny Chór Jubilate Deo. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy korzystają z pomocy na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 3. Dziękując Opatrzności Bożej za otrzymane łaski i dobrodziejstwa 29 czerwca, w środę w dniu uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy przeżywać nasz odpust parafialny. Dziękujemy za każde dobro, które stało się naszym udziałem i zawierzamy Panu Bogu naszą codzienność.
 4. Również w środę po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na kolejną katechezę tematyczną w ramach spotkań „Fides Querens Intelectum”. Temat katechezy: „Sakrament pojednanie – spowiedź czy psychoterapia, część II?
 5. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek, 1 lipca zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia od godz. 17:30. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę, a po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na Wieczoru Uwielbienia z Maryją.
 6. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 7. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. Dziś jest już ostatni dzień zapisów na wakacyjny wyjazd w góry dla starszych dzieci i młodzieży szkolnej z ks. Łukaszem w dniach 4 – 9 lipca. Formularz do zapisów można otrzymać w zakrystii. Chętnych serdecznie zapraszamy.
 9. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • We wtorek 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika.
  • W środę 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów naszej parafii.