Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy charytatywną akcję „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zachęcają do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne.
 3. W minionym tygodniu z naszej archidiecezji wyruszyły piesze pielgrzymki do Matki Bożej na Jasną Górę. Przy tej okazji zachęcamy do podejmowania duchowego towarzyszenia pielgrzymom. Naszą modlitwą, wyrzeczeniem i postem wspierajmy pątników wypraszając potrzebne łaski i moc Bożego błogosławieństwa dla nich i dla świata.
 4. Czas wakacji i urlopów to często najlepsza okazją, aby zwrócić swe serce ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika.
  • We wtorek 9 sierpnia, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, (Edyty Stein).
  • W środę 10 sierpnia, Święto św. Wawrzyńca.
  • W czwartek 11 sierpnia, wspomnienie św. Klary.