Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś w Kościele w Polsce, obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Ofiarami materialnymi zbieranymi do puszek po Mszy Świętej, wesprzemy stypendia dla dzieci i młodzieży, którymi opiekuje się fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest to nasz wyraz wdzięczności za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
 2. Po Mszy Świętej zapraszamy do zakrystii rodziców dzieci, które z różnych względów nie mają możliwości uczestniczyć w lekcjach religii w ramach zajęć szkolnych. Dla dzieci chcemy zorganizować katechezę szkolną w ramach zajęć pozalekcyjnych w naszej parafii.
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w październiku odprawiane jest każdego dnia o godz. 17:30.
 4. Młodzież licealną i akademicką zapraszamy na spotkanie we wtorki o godz. 19:00 do domu parafialnego w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 5. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie w salce w domu parafialnym w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 17 października, wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego.
  • We wtorek 18 października, Święto św. Łukasz, Ewangelisty.
  • W środę 19 października, wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  • W czwartek 20 października, wspomnienie św. Jana Kantego.
  • W sobotę 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.