XV Niedziela Zwykła

1. Czas wakacji i urlopów będący najlepszą okazją do odpoczynku jest okazją do pozostawienia zabiegania dnia codziennego i zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
  2. Z racji Narodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Ludobójstwa na Wołyniu, Podolu i w Małopolsce Wschodniej przypadającego w najbliższy poniedziałek, dziś w czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 naszą modlitwą będziemy ogarniać tych, którzy zginęli polecając ich Miłosierdziu Bożemu.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialność za nasz kościół.
  4. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 11 lipca, Święto św. Benedykta, Patrona Europy
    • We wtorek 12 lipca, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
    • W środę 13 lipca, wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta.
    • W piątek 15 lipca, wspomnienie św. Bonawentury.
    • W sobotę 16 lipca, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.