Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XVI Niedziela Zwykła

  1. W przyszła niedzielę 24 lipca z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, podczas Mszy Świętej o godz. 12:30, będziemy modlić o bezpieczeństwo na naszych drogach. Następnie na parkingu przy kościele będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
  2. W minionym tygodniu przy naszym kościele został złożony krzyż, wykonany dla tworzącej się parafii w Mysiadle. Do czasu przygotowania terenu pod powstający nowy ośrodek duszpasterski, krzyż pozostanie przy naszym kościele. Zachęcamy do modlitwy przy tym krzyżu, polecając Panu Bogu dzieło tworzenia nowej parafii i budowę kościoła w Mysiadle.
  3. Czas wakacji i urlopów będący najlepszą okazją do odpoczynku jest okazją do pozostawienia zabiegania dnia codziennego i zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialność za nasz kościół.
  5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W piątek 22 lipca, Święto św. Marii Magdaleny.
    • W sobotę 23 lipca, Święto św. Brygidy.