Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Jutro w poniedziałek 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, dziękując Panu Bogu za dar wolności i niepodległość. Modlitwą ogarniemy także wszystkich poległych w czasie powstania oraz niezłomnych bohaterów stolicy, którzy swoje życie oddali walcząc o wolność.
 2. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek 4 sierpnia, podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się w intencji nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek 5 sierpnia, zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w naszym kościele, tego dnia będzie w czasie Mszy Świętych oraz od godz. 17:30. W pierwszą sobotę 6 sierpnia, w święto Przemienienia Pańskiego po Mszy Świętej o godz. 7:30 i 18:00 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny, Ojczyznę i nas samych. Wieczorem po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
 3. W najbliższym tygodniu we wtorek i w środę z racji prac remontowych związanych z podłączeniem nowej rozdzielnicy Msze Święte rano i wieczorem będą odprawiane w kaplicy w Domu Parafialnym. Za utrudnienia przepraszamy.
 4. Ośrodki duszpasterskie naszej archidiecezji organizujące piesze pielgrzymki do Matki Bożej na Jasną Górę w Częstochowie, zapraszają chętnych pątników do udziału w rekolekcjach w drodze. Przy tej okazji zachęcamy do duchowego pielgrzymowania, abyśmy naszą modlitwą, wyrzeczeniem i postem wspierali pielgrzymujących i wypraszali potrzebne łaski. Więcej informacji o pieszych pielgrzymkach znajdziemy na internetowej stronie, Archidiecezji Warszawskiej.
 5. Czas wakacji i urlopów jest dobrą okazją do zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 7. Od przyszłej niedzieli nasz Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zapraszają ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. W kościele zostanie wystawiony specjalny kosz, do którego będzie można składać wyprawki szkolne.
 8. W trosce o odrodzenie duchowe i moralne w naszej Ojczyźnie oraz w intencji pokoju w naszych sercach i rodzinach, pragniemy dziś przedstawić oddolną inicjatywę związaną z podjęciem modlitwy różańcem świętym w intencji Ojczyzny, Kościoła i o przemianę ludzkich serc. Propozycja ta adresowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli, dla których miłość Boga, naszej Ojczyzny Polski i każdego człowieka jest istotnym elementem i wartością w osobistej postawie życia.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 1 sierpnia, wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  • W czwartek 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
  • W sobotę 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego.