XXI Niedziela Zwykła

1. W naszej parafii trwa charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki prowadzą zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
  3. W piątek 26 sierpnia, ze względu na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, nie obowiązuje postny charakter tego dnia. Można spożywać pokarmy mięsne.
  4. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 22 sierpnia, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
    • W środę 24 sierpnia, Święto św. Bartłomieja.
    • W piątek 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
    • W sobotę 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki.