Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXII Niedziela Zwykła

  1. W naszej parafii trwa charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki prowadzą zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne. Dziękujemy za już złożone dary.
  2. W najbliższy czwartek 1. września będziemy przeżywać 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i napaści hitlerowskich Niemiec oraz bolszewickiego Związku Radzieckiego na Polskę. W tym dniu w naszej parafii odbędą się uroczystości współorganizowane z Urzędem Dzielnicy Ursynów upamiętniające tragiczne wydarzenia tamtego czasu. O godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Po Mszy Świętej przejdziemy na cmentarz parafialny, gdzie przy obelisku ofiar II Wojny Światowej zostaną złożone wiązanki.
  3. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 1 września podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 23:00 w ramach Godziny Świętej. W Pierwszy Piątek, 2 września zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. W piątek szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla uczniów, nauczycieli i katechetów w nowym roku szkolnym. Uroczyste poświęcenie przyborów szkolnych, za tydzień w niedzielę 4 września na Mszy Świętej o godz. 11:00. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczorów Uwielbienia z Maryją”.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
  5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W poniedziałek 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
    • W sobotę 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.