Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą parafialną akcję „Tornister pełen szlachetnych serc”. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar, który znalazł się w wyprawkach szkolnych dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dziękujemy także za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
 2. W środę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będziemy celebrować uroczystość 49. rocznicy konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich dobrodziejów, fundatorów i budowniczych naszej świątyni. Wyrazy wdzięczności składamy także wszystkim, którzy obecnie swoimi ofiarami wspierają trwające prace przy kościele.
 3. W najbliższą sobotę 17 września, w liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Arcybiskupa Warszawskiego z czasów zaborów, będziemy wspominać 83. rocznicę napaści bolszewickiego Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach II Wojny Światowej.
 4. W niedzielę 25 września po Mszy Świętej o godzinie 12:30 w naszym kościele zostanie wykonane Oratorium Magnificat in D Piotra Tomasza Harasimiuka na sopran, bas, chór i orkiestrę. Premiera tego dzieła miała miejsce w grudniu ubiegłego roku w kościele Św. Ojca Pio na warszawskim Gocławiu. Po koncercie zapraszamy wszystkich naszych parafian na rodzinny piknik w naszych ogrodach. Osoby chętne, które chcą przygotować ciasta prosimy o zgłaszanie swoich wypiekowych propozycji u Siostry Stanizji w zakrystii.
 5. Ksiądz Łukasz zaprasza chętnych kandydatów z klas od 4 do 8 szkoły podstawowej, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 24 września o godz. 10:00 w kościele. Natomiast młodzież licealną i akademicką zapraszamy na cykl paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”. Pierwsze spotkanie we wtorek 27 września o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 6. Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul. Kajakowej 12b w sobotę 17 września w godz. 14 – 17 wraz ze Stowarzyszeniem Zielony Ursynów, organizują II Święto Zielonego Ursynowa, które odbywa się w ramach Warszawskich Dni Rodziny. Organizatorzy zapraszają między innymi na animacje, koncerty, warsztaty dla dzieci, pokaz filmu pt. „Wsie Ursynowa”.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma.
  • W środę 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • W czwartek 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • W piątek 16 września, wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.
  • W sobotę 17 września, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.